Kontakt_M-GOK

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury
 

ul. Rynek 23
16-315 Lipsk, woj. podlaskie

czynny:
pn. - pt. 0800 - 2000
NIP 846-10-22-529
tel./fax. (087) 642 35 86
e-mail: mgok@lipsk.pl
mgok@kulturalipsk.pl

Nr rachunku:
56 9359 0002 0100 0130 2011 0001

W sobotę, 9 listopada, w Sali wystawowej M-GOK odbył się wernisaż prac powstałych w trakcie realizacji projektu „Fotopodróże w czasie i przestrzeni”.

Od kwietnia do listopada Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Lipsku realizował zadanie pod nazwą „Fotopodróże w czasie i przestrzeni”. W tym czasie zostały zorganizowane warsztaty fotograficzne, które przeprowadził Jakub Jackiewicz, fotograf z wieloletnim doświadczeniem.

- Inspiracją była dawna fotografia, którą odnajdywaliśmy w domowych zbiorach, poznawaliśmy historie towarzyszące obiektom czy osobom ze zdjęć – wszystko to było fascynujące. Następnie każdy uczestnik musiał zaaranżować podobny kadr w tym samym miejscu, gdzie fotografowano naszych sąsiadów, babcie, dziadków, znajomych. Powstały bardzo ciekawe analogie, świetne kadry – mówi koordynator zadania, Izabela Wróbel.

W sobotę, 9 listopada, odbył się wernisaż wystawy powarsztatowej, na której wyeksponowanych zostało 12 plansz. Autorami fotografii byli: Agnieszka Boruch, Ewa Chomiczewska, Aleksandra Czarnoskutow,  Mikołaj i Sylwia Czerwińscy, Kornelia Eksterowicz,  Karina Fiedorowicz, Monika Kobeldzis, Ewelina Krzywosz,  Jan i Joanna Maciejewscy, Jarosław Wróbel.

Wystawę można oglądać w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Lipsku do końca listopada.

Projekt „Fotopodróże w czasie i przestrzeni” został dofinasowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Kultura Dostępna.

(IW)